|
Quantity
|
Out of stock
|
||
|
|
|||
Delivery:
-
nova poshta
-
SAT
| Connection | wafer |
|---|---|
| Manufacturer country | Slovakia |
| Body material | gray cast iron |
| Nominal pressure PN | 16 bar |
| Mounting length | 45 mm |
| Maximum temperature | 130 °С |
| Nominal diameter DN | 65 mm |
| Seal | EPDM |
| Diameter in inches | 2 1/2" |
| Disc material | stainless steel |
| Working environment | water, hot water, air, non-aggressive environment |
| Product series | VB-N |