|
Quantity
|
Out of stock
|
||
|
|
|||
Delivery:
-
nova poshta
-
SAT
| Seal | EPDM |
|---|---|
| Nominal diameter DN | 100 mm |
| Diameter in inches | 4" |
| Disc material | coated ductile iron |
| Working environment | water, hot water, air, non-aggressive environment |
| Connection | wafer |
| Body material | gray cast iron |
| Manufacturer country | Slovakia |
| Nominal pressure PN | 16 bar |
| Mounting length | 52 mm |
| Maximum temperature | 130 °С |
| Product series | VB |